Niezawodne skanery kodów kreskowych

Skanery kodów kreskowych
Skanery kodów kreskowych
Producenci wielorakich urządzeń proponują firmom coraz to nowe i elastyczne rozwiązania. Nowoczesne technologie znacznie podnoszą komfort pracy i jakość obsługi samych klientów.

Czytniki kodów kreskowych usprawniają codzienne czynności. Ich efektywność docenia coraz więcej przedsiębiorców w różnych gałęziach przemysłu. Przed wdrożeniem nowego sprzętu dekodującego warto zastanowić się, który z nich przyniesie nam największe korzyści. Jaki skaner wybrać, by spełniał potrzeby nasze i naszych pracowników?

Ręczne czy stacjonarne?

Ręczne skanery kodów kreskowych (przewodowe i bezprzewodowe) ułatwiają zeskanowanie produktu o dużych wymiarach lub wadze. Dzięki nim możemy odczytać kod paskowy nawet z dużej odległości od kasy lub komputera. Tego typu czytniki znakomicie sprawdzą się w biurze, sklepie, punkcie obsługi klienta.

Skaner stacjonarny, podłączony do komputera za pomocą kabla, znajdzie zastosowanie w dużych sklepach, magazynach, w zakładach produkcyjnych.

Gdy należy nam na schowaniu, a jednocześnie dobrym zagospodarowaniu miejsca (na przykład przy kasie), wybierzmy skaner do zabudowy.

Na rynku dostępne są jeszcze skanery przenośne (kolektory danych), które z pewnością ułatwią pracę magazynierom.

Który wybrać?

Jeżeli wiemy już, jakiego typu skanery kodów kreskowych nas interesują, przystępujemy do wyboru firmy i modelu. Każdemu zależy na skuteczności i niezawodności urządzenia. Sklep kasy-drukarki.pl proponuje Państwu urządzenia sprawdzonych i renomowanych firm.

Dokonując wyboru weźmy pod uwagę parametry i funkcje skanerów:

  • wymiary i wagę
  • zasięg (jakie może być maksymalne oddalenie sprzętu od odczytywanego kodu kreskowego)
  • szybkość skanowania produktów
  • rodzaj odczytywanych kodów
  • funkcję odczytywania kodów częściowo uszkodzonych, zabrudzonych lub wyblakłych
  • rodzaj światła (diodowe, laserowe)
  • dodatkowe opcje: możliwość skanowania, wykonywania zdjęć, wbudowana klawiatura

Skanery kodów kreskowych dopasowujemy zatem do naszej branży, rodzaju wykonywanych czynności i zasobności portfela. Pamiętajmy jednak, że trafny wybór szybko przełoży się na wydajność firmy, a co za tym idzie, na jej zyski.

Jedno przemyślenie nt. „Niezawodne skanery kodów kreskowych”

Możliwość komentowania jest wyłączona.